Tilaa Juokse vitonen -ohjelma ja hyödynnä pian päättyvä kampanjahinta!

Outi

Voitin ”Juokse vitonen” -kurssin Maikin facebook-arvonnasta, johon osallistuin ohimennen sen enempää sitä miettimättä, ajattelin ettei niitä kukaan kuitenkaan voita. Minut oli lomautettu ja olinkin tosi iloinen, että voitin kurssin ja innostuin käyttämään lomautusaikani kuntoni kohottamiseen.

Harrastan monipuolisesti liikuntaa, mm. uintia, pyöräilyä, tanssia, pilatesta ja kävelyä, mutta juokseminen oli aina tuntunut niin kovin raskaalta. Muutaman ensimmäisen innostuneen päivän jälkeen se ei vain oikein sytyttänyt. Kuntoni oli keskitasoa, mutta juoksemiseen ei ihan riittävä.

Tykkäsin kurssista, koska siinä aloitettiin ihan nollasta ja kerrottiin myös juoksutekniikoista. Lisäksi se sisälsi myös erilaisia venyttelyharjoituksia + eripituisia ja erilaisia lenkkejä. Alun lenkit olivat ihan mahdollisia ilman ennakkoharjoitusta tai hyvää kuntoa.

Juoksuharjoitteet olivat myös monipuolisia, joten ainakin minun mielenkiintoni saatiin ylläpidettyä.

Kurssi kesti 10 viikkoa, mutta juoksukipinä jäi päälle ja olen edelleenkin juossut aina jonkin lenkin viikossa.

Suosittelen kurssia lämpimästi, mikäli haluat treenata täysin omassa tahdissa hyvän ja monipuolisen ohjauksen saattelemana!

Ruth

Annan kurssille kymmenen pistettä! Lähdin siis aivan nollatasolta, jopa 2 min juoksupätkä alussa sai hengästymään! Nyt olisi alkanut kymmenes viikko mutta eilen saavutin tavoitteen ja juoksin 6km! Huippu fiilis! Liikkumisesta on ehtinyt tulla tapa ja tästä on hyvä jatkaa kohti seuraavaa tavoitetta, eli 10km.

Mahtavaa myös se, että tässä ajassa painoa tippunut yli 9 kg elämäntaparempan myötä, juoksu on suuressa osassa tässä ja tulee olemaan myös jatkossa! Vaikeaksi en kokenut oikeastaan muuta, kuin sen, että tosiaan alussa lyhytkin juoksupätkät tuntui kuolemalta, mutta sehän kuuluu asiaan.

Yllätyin siitä, kuinka nopeasti kunto nousee ja jaksaa juosta/liikkua yhä pidempään ja ajat on parempia. Suosittelen tätä kurssia kaikille, jotka haaveilevat juoksuharrastuksen aloittamisesta!

Oletko valmis aloittamaan Juokse vitonen -ohjelman ja saamaan samoja tuloksia kuin jo 9304 naista ennen sinua on saanut!

Tilaa Juokse vitonen -ohjelma ja hyödynnä pian päättyvä kampanjahinta!

Linda

Ennen Maikin juokse vitonen kurssia olin melkoisessa rapakunnossa. Lasten saamisten myötä kaikki harrastaminen jäi aivan totaalisesti, vaikka olen kuitenkin urheillut käytännössä koko siihenastisen elämän.

10 vuotta siis ilman urheilua. Halusin elämääni mukaan jotain mukavaa omaa tekemistä ja rapakunto vaikutti jo mielenterveyteenkin. Juokseminen kuitenkin hieman mietitytti, koska en jaksanut ennen juosta edes minuuttia. 

Myös molemmat polveni ovat operoitu. Ajattelin, että kokeilen miltä se tuntuu. Ensimmäiset viikot alkoivat älyttömän mukavasti. Rauhallisesti, niin, että keho tottuu siihen liikkeeseen.

Ihana kun on joka viikko ollut “se oma juttu” siinä työ/lapsi arjessa. Motivoiduin loppua kohti enemmän ja enemmän.

Ohjelman aikana en tuntenut jaloissa mitään kremppaa ja painoa tippui 10 viikon aikana 3,5kg, vaikka se ei itsetarkoitus ollutkaan, se tuli vähän niinkuin bonarina.

10 viikolla juoksin vitosen heittämällä huippuaikaan 25min 33sek.

Suosittelen ohjelmaa kaikille, ihan sama onko ennen liikkunut vai ei. Kellon kanssa ei tässä valmennuksessa juosta kilpaa.

Kiitos. Ehkä kuullaan vielä kympin merkeissä.

Kuvassa maailman paras kirittäjä Viima❤️ Vesisateisen juoksulenkin jälkeen

Maijuska

Tänään se on tehty, siis juoksutavoite, menikin kilsa pidempään. Oli kyllä hienosti laadittu ohjelma, eka kerralla en jaksanut juosta sitä kahta minuuttia. Noudatin uskollisesti juoksuaikoja ja kas kummaa kerta kerralta tuntui helpommalta. En tiedä onko mummon saavutus huono vai erittäin huono, urheilukellon mukaan viivyin 59min 6,1 km. Itse olen erittäin tyytyväinen, vaikka polvi vähän vihoittelee, aion jatkaa hölkkäämistä omaksi ilokseni. Suosittelen kaikille, eikun hölkkäämän Maikin opeilla

Jenni

Kiitos kurssista. Oli mahtava. Juoksu harrastus lähti itsellä liikkeelle ihan nollista, mut kyllä se vitonen silti meni, vaikka ei olisi uskonutkaan aluksi. Innostus kurssiin lähti siitä, että halusin haastaa itseni.

Itsellä oli hirveästi motivoinnin apuna se tulostettava kalenteri, jonka toteutumisesta otti koppia oma 7v tytär, joka huolehti että äiti tekee. Oli myös hyvänä vauhdittajana pyörällä lenkillä. 

Vertaistukea oli hyvin kurssilla saatavilla. Ja vinkit ja videot hyödyllisiä. Vaikea oli oman kropan totuttaminen, sillä polvit oireili alkuun ja kylkiä pisteli juostessa. 

Vähitellen keho tottui treenatessa ja suoritukset muuttui ahdistavalta mukaviksi. Kiitos, tästä on hyvä jatkaa 🙂

Ritva

Aloitin ohjelman nollasta, edellisestä juoksukerrastani oli 6-7 vuotta. Päätin tänään ohjelman ja hölkkäsin lähes tunnin, matkaa kertyi hieman yli 5km! (Jippii!! Saavutin sen!!)

Ohjelmani pitkittyi kahdella viikolla sairastumisen ja työkuormituksen vuoksi. Haastetta toi löytää motivaatiota voima- ja tekniikkaharjoitteisiin. 

Yllätyin siitä, että peruskunto todellakin kohoaa kuin huomaamatta ohjelmaa seuratessa eikä itseään tarvitse rääkätä, vaan päinvastoin mennään itseään kuunnellen. Se tuo nautintoa ja rentoutta juoksuun. 

Suosittelen lämpimästi tätä ohjelmaa kaikille, jotka haluavat aloittaa juoksuharrastuksen. Tämän ohjelman myötä sitä ei tarvitse arastella eikä pelätä. Koin ohjelman olevan hieno apu ja tuki oman juoksuharrastukseni alkuun.

Jenna

Vitonen meni jo vk8 sunnuntaina rikki ja heti perään vk9. Viikon 9 torstaina sain ekaa kertaa sen fiiliksen, että nyt mä ymmärrän, miksi ihmiset tykkää juosta. 

Pohja kuntoa toki oli ja silloin tällöin aina kokeillut juoksua, mutta ei vaan ole lähtenyt. Nyt kurssin myötä sain juonesta kiinni.

Tuija

En ole koskaan nauttinut hölkkäämisestä tai juoksusta, joten tämä oli minulle myös mentaalinen haaste. Valmennus eteni johdonmukaisesti ja juoksukunto ja -fiilis sieltä pikkuhiljaa syntyi! 

Tuulettelin lenkillä kun ekan kerran 30 min putkeen hölkkäsin. 

Viikko 10 lopussa meni jopa vähän reilu vitonen, koska juoksin varmuuden vuoksi aikaa kun matkamittaria ei ollut mukana. Varmasti jatkan lenkkeilyä tämän kurssin innoittamana!

ALKAA OLLA KIIRE! TILAA NYT JA HYÖDYNNÄ JUOKSE VITONEN -OHJELMAN KAMPANJAHINTA!